قاسم زارع

0 %
قاسم زارع
مدرس رسمی مایکروسافت در ایران
مدیرعامل شرکت نوین برنامه نویسان ماهور
موسس برند آموزشی هوم لرن
 • محل سکونت:
  ایران
 • شهر:
  اراک
 • سن
  22
زبان ها
انگلیسی
فارسی
عربی
مهارت ها
HTML
CSS
JS
PHP
WordPress
python
c/c++
c#
java
kotlin
asp.net
ml.net
افتخارات
 • موسس برند آموزشی هوم لرن
 • مدیر عامل شرکت نوین برنامه نویسان ماهور
 • مدیر آی تی شرکت پارس ماهور ماد
 • کم سن ترین مدرس رسمی و بین المللی مایکروسافت
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

6 تفکر اشتباه درباره برنامه نویسی و برنامه نویس ها که باید بدانید.

نوامبر 15, 2022

6 تفکر اشتباه درباره برنامه نویسی و برنامه نویس ها که باید بدانید.

1-برنامه نویسی بسیار سخت و طاقت فرساست.

در اینکه برنامه نویسی یکی از کارهای سخت هست شکی نیست. مثل بقیه کارهای دنیا که سخت هستند برنامه نویسی هم از این قاعده مستثنی نیست . هرکاری که شروع می کنید در ابتدا سخت هست وبه مرور زمان با یادگیری فوت وفن آن کار برای شما آسان می شود.ودیگر حس سختی روز اول را نخواهید داشت.پس با شروع کردن برنامه نویسی سختی کار را برای خود آسان کنید.

2-برنامه نویسی برای آدم های معمولی نیست !!!

تفکرات غلطی که در جامعه جا افتاده به این صورت است که برنامه نویسان انسان های معمولی نبوده واز قدرت ذهنی فوق العاده ای بهره می برند. وبرنامه نویسی برای کسانی که درسشان خوب نیست مناسب نیست این تفکر کاملا اشتباه بوده وربطی به ذهن قدرتمند وبه علاوه درس خوب ندارد.برنامه نویسان نیز مانند شما خواننده گرامی انسان های معمولی هستند.

3-برای برنامه نویس شدن باید دانشگاه بروید.

برنامه نویسی یک حرفه ی آکادمیک و فنی می باشد یعنی شما برای موفقیت در این مسیر باید هم قسمت فنی وهم قسمت آکادمیک را باهم پیش ببرید هر چند رفتن به دانشگاه برای برنامه نویس شدن اجباری نیست ودر دانشگاه ها در قسمت فنی ضعیف عمل شده اما رفتن به دانشگاه برای برنامه نویس شدن خالی از لطف نیست. در حقیقت دانشگاه رفتن شما باعث می شود که با اساتید مختلفی رو به رو شوید تا از علم ومهارت های آن ها استفاده کنید.پس به طور کلی می توان گفت برای برنامه نویس شدن نیاز به دانشگاه ندارید.

4-برنامه نویسان باید یکسره کد بزنند!

تفکر غلط دیگری که جا افتاده به این صورت است که باید برنامه نویسان برای یادگیری وکار کردن یکسره پشت مانیتور وسیستمشان نشسته ومشغول کد زدن باشند در صورتی که این گونه نیست شما نیاز به تمرین وتکرارخواهید داشت اما نه به این صورت که یکسره در حال کد زدن باشید.برنامه نویسان مانند بقیه انسان ها نیاز به خواب وخوراک دارند وکارهای شخصی دارند.

5-برنامه نویسان سینگل به گورند !

تفکر جالب دیگری که در بین عموم مردم جا افتاده به این صورت است که برنامه نویسان انسان های گوشه گیری هستند که از اجتماع دوری میکنند بنا بر این نمی توانند با برقراری رابطه عاطفی ازدواج کرده وخانواده تشکیل دهند . برنامه نویسان نیز مانند بقیه انسان ها نیاز های عاطفی داشته ومانند بقیه می توانند زندگی کنند و اختلال زیادی در زندگی آن ها بنا بر کارشان وجود ندارد . تازه برنامه نویسان ممکن است بیشتر در خانه مشغول به کار باشند این یعنی برنامه نویسان بیشتر از افراد دیگه در بقیه شغل ها در کنار همسر وخانواده خود هستند.

6-برنامه نویسان انسان های عصبانی و گوشه گیری هستند.

تفکر جالب دیگه ای که در بین مردم در اجتماع جا افتاده این است که برنامه نویسان یکسره در یک اتاق تنگ وتاریک نشسته ودرحال مطالعه وکد زنی هستندو هرشخصی که بخواهد به آن ها نزدیک شود با خشم ان ها روبه رو خواهد شد .دوستان برنامه نویسان مانند شما انسان بوده وموجود فظایی نیستند .پس عصبانیت وگوشه گیری کاملا رد میشود وتفکراشتباهیست.

ارسال شده در تکنولوژی
درج دیدگاه